PAYKASA KART NE İŞE YARIYOR

                Paykasa kart satın almak isteyenler yada paykasa kart satın almyı düşünenler en çok paykasa kart ne iş yarar sorusunu sormaktadırlar. Bu makalemizde paykasa kartın ne işe yaradığından bahsedeceğiz. Paykasa kart satın almak için birçok sebebiniz olduğunu unutmamalısınız. İnternet üzerinden alışveriş yapıyorsanız, bazen istediğiniz ürünün pekte güvenli olmayan internet sitelerinde bulunduğunu görebilirsiniz. Bu durumda bir ikilem yaşarsanız, ya kredi kartı bilgilerinizi vererek en sevdiğiniz ürünü satın alacaksınız yada kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadığınzı için en sevdiğiniz ürünü satın alamayacaksınız. İşte bu noktada sizin kurtarıcınız paykasa kart olacaktır.

                Paykasa kart ön yüklemeli bir karttır. Bu nedenle içerisindeki bakiye kadar ödeme yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Paykasa kart güvenliğinden emin olmadığınız internet sitelerinden alışveriş yapmanıza imkan vermektedir. Çünkü paykasa kart bir sanal kart özelliğindedir ve sizinle ilgili herhangi bir bilgi paylaşmaz. Yani kredi kartı bilginizi, kart numaranızı, kredi kartınızın son kullanım tarihini yada güvenlik numarasını paylaşmadan paykasa kart ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.

                Paykasa kart ön ödemeli bir karttır. Bu kartın en büyük avantajı kullandığınız kredi kartının yada bankamatik kartının bilgilerini girmeden sadece size tanımlanan paykasa kart bilgilerini girerek alışveriş yapmanıza imkan vermektedir. Paykasa kart satın almak isteyenlerin giderek artmasının en büyük kaynağı bu durumdur. İnsanlar alışveriş yapacakları internet sitelerine kredi kartı bilgilerini vermek yerine ön ödemeli kart ile bilgilerini paylaşmadan alışveriş yapabilmektedir.

                Paykasa satın almak isteyen müşterilerimizin ne yapması gerektiğini de belirterek yazımıza son verelim. Paykasa satın almak istediğinizde öncelikle ne kadar yüklü bakiyeye ihtiyacınız olduğunu tespit etmelisiniz. Bu tespitin sebebi paykasa kartlar farklı limitlerle satılmaktadır. Yani içerisindeki bakiye miktarı birbirinden farklıdır. Örnek vermek gerekirse 55TL harcama yapmayı düşünüyorsunuz o zaman buna uygun limitteki bir paykasa satın alarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

                Paykasa satın almak oldukça kolay. Birkaç adımdan oluşan ödeme ekranını tamamladığınızda işleminizin başarılı olduğuna dair bir mesaj görüntüleyeceksiniz. Bu mesajın ardından işlemler esnasında belirttiğiniz mail adresinize paykasa kart bilgileriniz gönderilmiş olacaktır. Yani fiziksel olarak herhangi bir kart sizlere ulaşmayacak, paykasa kart bilgileriniz mail olarak ulaşacaktır.